درباره ما

درباره مرکز توانبخشی و آموزشی ترنم

ما کیستیم؟

ما برنامه ریزی کرده ایم تا در قالب یک تیم تخصصی در مرکز ترنم، محیط و شرایطی را برای هر کودک فراهم کنیم تا به حداکثر توانایی اش برسد و در طول زندگی آینده اش بتواند حداکثر کارایی را داشته باشد. برنامه های آموزشی و توانبخشی ما بر این هدف استوار است که کودک را به نهایت استقلال فردیش برساند تا بتواند تعامل و مشارکت سالم و سازنده ای در جامعه داشته باشد.

برای اینکه تیم ترنم بتواند به هدف اساسی خود که همان بهبود زندگی کودک و موفقیت در جامعه است؛ دست یابد، لازم است تا نیازهای فوری کودک را بشناسیم. مداخله درمانی و آموزشی جهت رفع این نیازها را اولویت بندی کنیم و این کار میسر نیست مگر با کار تیمی؛ ما باور داریم که این تیم متخصص را گرد هم آورده ایم. ما باور داریم بهترین خدمات تخصصی را که حاصل سال ها تجربه است را در اختیار مراجعانمان قرار دهیم.

خدمات مرکز توانبخشی و آموزشی ترنم

خدمات درمانی

نوزادنی با تشخیص انواع سندرم ها و بیماری ها و اختلالاتی همچون فلج مغزی، سی پی، اختلالات رشد، اختلالات طیف اوتیسم (اتیسم)، اختلالات ارتباطی، گفتار و زبان سالمندی، بیش فعالی، اختلالات توجه و تمرکز، مشکلات حنجره و صدا، کم شنوایی و ناشنوایی، مشکلات تغذیه ای، پردازش حسی و پردازش حس شنیداری، اختلالات جویدن و بلع، تاخیر در رشد گفتار و زبان، ناروانی گفتار، لکنت، اختلالات تولید صداها و تلفظ، کم توانی ذهنی و ناتوانی ذهنی، شکاف لب و کام، اختلالات و مشکلات یادگیری، دیسلکس یا اختلال خواندن، دیسگراف یا اختلال نوشتن، دیسکلکول یا اختلال ریاضی، بیماری های التهابی سیستم عصبی مرکزی (مننژیت، انسفالیت، آبسه مغز)، اختلالات متابولیک و امراض یا تصادفاتی که نیاز به مداخله در طول پروسه بهبودی دارند.


خدمات آموزشی

یادگیری، یکی از مهم ترین مولفه های انسان بودن است و همواره مراجعین ما با چالش های ذهنی و جسمی در سطوح مختلفی درگیرند که ممکن است نحوه آموزش آن ها با دیگر کودکان یکسان نباشد، هر کودک خاص است پس روش و فرایند آموزشی خاص خود را می طلبد.


بازی

برنامه های آموزشی و توانبخشی ما بازی های بسیاری را در حیطه های مختلف درمانی طراحی می کند تا کودکان را با درگیر کردن در یادگیری، تمرین و بازی کردن به سمت مرحله بالاتر سوق دهند.


مراحل رشد و تکامل کودک

برنامه های توانبخشی و آموزشی کودکان می تواند یک پروسه طولانی مدت، اغلب 2 تا 10 ساله باشد که به آن ها می آموزد که چگونه حرکت کنند، راه بروند، ارتباط برقرار کنند، بازی کنند، برای مدرسه آماده شوند، یا در طول تحصیل نیازهای یادگیری آن ها را پوشش دهد.

متخصصینی که در این مرکز فعالیت دارند شامل روانپزشک کودکان، کاردرمانی در حیطه های مختلف، گفتاردرمانی، روانشناسی، رفتاردرمانی، بازی درمانی، اساتید مجرب آموزشی و نیازهای ویژه یادگیری می باشند.